| User | hnoel |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 11:15:03 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | TIMI A30 |
| Motherboard | TIMI TM2021 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.11 GHz |
| Maximum Frequency | 4390 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.79 GB DDR4 SDRAM 2128 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1472 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3967 | |
| Integer Score | 1272 | |
| Floating Point Score | 1491 | |
|
AES-XTS
|
3967
6.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1190
6.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1424
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1044
2.95 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1270
1.49 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1219
382.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1366
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1367
435.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1312
10.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1301
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1493
1.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1384
8577.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1241
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1389
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1099
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2342
114.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2561
34.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1808
1.45 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1203
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1225
39.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1294
50.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 5561 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11872 | |
| Integer Score | 4992 | |
| Floating Point Score | 5742 | |
|
AES-XTS
|
11872
20.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5133
26.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6176
292.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3811
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4461
5.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4874
1.53 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5484
297.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4906
1.53 MB/sec |
|
|
Clang
|
5513
43.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4942
57.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6139
7.68 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6709
41565.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4492
246.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5134
39.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5029
124.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8306
407.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9895
134.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8103
6.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4872
43.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3416
109.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4224
163.2 images/sec |