| User | bushvatoi |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 11:05:05 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd CoreBook Plus |
| Motherboard | Emdoor CM918_SODIMM |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8259U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3792 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.90 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1004 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1352 | |
| Integer Score | 931 | |
| Floating Point Score | 1103 | |
|
AES-XTS
|
1352
2.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
907
4.59 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1108
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
817
2.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
905
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
910
285.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
970
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
951
302.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
961
7.49 Klines/sec |
|
|
Camera
|
877
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
932
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1021
6326.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
946
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
957
7.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
940
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1667
81.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1902
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1235
991.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
913
8.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
946
30.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1069
41.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4073 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4325 | |
| Integer Score | 3860 | |
| Floating Point Score | 4491 | |
|
AES-XTS
|
4325
7.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4618
23.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4981
235.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3334
9.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3379
3.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3721
1.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4196
227.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3422
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
4153
32.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3309
38.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4100
5.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5238
32454.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3521
193.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3972
30.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4236
104.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6342
311.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7933
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5762
4.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3685
33.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3599
115.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3068
118.5 images/sec |