| User | bushvatoi |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 10:59:13 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd CoreBook Plus |
| Motherboard | Emdoor CM918_SODIMM |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8259U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3792 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.90 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1000 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1350 | |
| Integer Score | 929 | |
| Floating Point Score | 1094 | |
|
AES-XTS
|
1350
2.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
906
4.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1109
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
820
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
902
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
902
282.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
966
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
940
299.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
955
7.44 Klines/sec |
|
|
Camera
|
883
10.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
916
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
985
6105.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
944
51.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
955
7.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
942
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1661
81.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1908
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1244
999.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
912
8.17 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
944
30.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1037
40.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4074 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4366 | |
| Integer Score | 3862 | |
| Floating Point Score | 4485 | |
|
AES-XTS
|
4366
7.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4615
23.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4977
235.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3287
9.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3382
3.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3738
1.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4248
230.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3419
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
4139
32.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3330
38.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4080
5.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5163
31985.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3504
192.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3978
30.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4223
104.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6369
312.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7918
107.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5779
4.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3718
33.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3615
115.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3043
117.6 images/sec |