| User | Gazzaw5 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 10:47:53 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. GS66 Stealth 10SF |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16V1 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4985 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1179 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1426 | |
| Integer Score | 1113 | |
| Floating Point Score | 1281 | |
|
AES-XTS
|
1426
2.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1113
5.63 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1293
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1055
2.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1071
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1011
316.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1175
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1096
349.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1162
9.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1068
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1133
1.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1163
7202.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1071
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1065
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1122
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2030
99.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2212
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1267
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1057
9.47 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1236
39.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1217
47.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6536 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6122 | |
| Integer Score | 6366 | |
| Floating Point Score | 6973 | |
|
AES-XTS
|
6122
10.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7454
37.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8437
399.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4065
11.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5753
6.76 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6598
2.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7079
384.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5914
1.84 MB/sec |
|
|
Clang
|
7150
55.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5915
68.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6920
8.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8707
53941.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5854
321.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6598
50.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6987
172.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10087
494.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13148
179.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9828
7.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6265
56.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4664
149.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3058
118.2 images/sec |