| User | Gazzaw5 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 10:34:49 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. GS66 Stealth 10SF |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16V1 |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4985 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1463 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1138 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1464 | |
| Integer Score | 1066 | |
| Floating Point Score | 1239 | |
|
AES-XTS
|
1464
2.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1069
5.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1236
58.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1036
2.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1059
1.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
984
308.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1128
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
972
309.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1093
8.51 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1037
12.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1053
1.32 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1153
7145.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1003
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1059
8.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1071
26.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1796
88.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2126
29.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1425
1.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1018
9.12 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1157
37.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1197
46.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 6362 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6197 | |
| Integer Score | 6161 | |
| Floating Point Score | 6824 | |
|
AES-XTS
|
6197
10.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7225
36.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8385
396.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4046
11.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5709
6.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6160
1.93 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6949
377.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5157
1.60 MB/sec |
|
|
Clang
|
6969
54.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5939
68.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6473
8.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8601
53285.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5868
322.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6427
49.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6761
166.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9812
481.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13018
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9618
7.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6176
55.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4588
146.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3026
116.9 images/sec |