| User | bushvatoi |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 10:26:51 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | CHUWI Innovation And Technology(ShenZhen)co.,Ltd CoreBook Plus |
| Motherboard | Emdoor CM918_SODIMM |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8259U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3792 MHz |
| Package | Socket 1528 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 23.90 GB DDR4 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 992 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1345 | |
| Integer Score | 920 | |
| Floating Point Score | 1089 | |
|
AES-XTS
|
1345
2.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
896
4.53 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1099
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
799
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
905
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
901
282.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
953
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
915
291.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
965
7.52 Klines/sec |
|
|
Camera
|
871
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
942
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1026
6357.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
941
51.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
939
7.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
934
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1639
80.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1884
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1239
994.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
897
8.03 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
961
30.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
971
37.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3741 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3584 | |
| Integer Score | 3549 | |
| Floating Point Score | 4182 | |
|
AES-XTS
|
3584
6.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4617
23.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4553
215.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2754
7.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3108
3.65 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3466
1.09 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3883
210.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3125
995.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
3833
29.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3079
35.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4010
5.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4983
30873.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3252
178.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3915
30.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4163
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6192
303.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7536
102.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4918
3.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3041
27.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3431
109.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2701
104.4 images/sec |