| User | vextor007 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 10:25:31 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B550 Steel Legend |
| Power Plan | 1usmus Ryzen Universal |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4391 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1796 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1298 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2223 | |
| Integer Score | 1143 | |
| Floating Point Score | 1479 | |
|
AES-XTS
|
2223
3.79 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1247
6.31 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1349
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1120
3.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1019
1.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
955
299.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1135
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1121
357.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1123
8.75 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1274
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1422
1.78 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1262
7821.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1539
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1343
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1205
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2390
117.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2421
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1640
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1075
9.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1296
41.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1258
48.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 9318 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6898 | |
| Integer Score | 8995 | |
| Floating Point Score | 10421 | |
|
AES-XTS
|
6898
11.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11670
59.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12731
602.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4879
13.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9430
11.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9612
3.01 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9650
523.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6296
1.96 MB/sec |
|
|
Clang
|
10784
84.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8954
103.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10765
13.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13762
85261.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9599
527.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11172
86.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9636
237.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16759
822.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
18523
252.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
15532
12.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9011
80.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6391
204.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3704
143.1 images/sec |