| User | Akbar0210 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 10:24:28 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | LENOVO 82B5 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 3992 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1072 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2042 | |
| Integer Score | 931 | |
| Floating Point Score | 1215 | |
|
AES-XTS
|
2042
3.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
879
4.44 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1142
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
770
2.17 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
885
1.04 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
852
266.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
977
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
865
275.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
928
7.23 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1148
13.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
921
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1143
7084.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1420
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1226
9.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1087
26.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1980
97.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2181
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1464
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
976
8.74 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
798
25.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
867
33.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 5141 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2924 | |
| Integer Score | 5009 | |
| Floating Point Score | 5798 | |
|
AES-XTS
|
2924
4.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5696
28.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8176
386.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1722
4.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6707
7.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6866
2.15 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5228
283.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2629
837.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
7307
56.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5356
62.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5918
7.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10137
62801.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6935
381.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8293
63.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4684
115.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7720
378.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9848
134.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10989
8.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5585
50.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2563
81.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1288
49.8 images/sec |