| User | kanzie88 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 09:37:48 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B350-PLUS |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 512 KB x 2 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1181 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2157 | |
| Integer Score | 1031 | |
| Floating Point Score | 1342 | |
|
AES-XTS
|
2157
3.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1137
5.75 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1269
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
900
2.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
944
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
830
260.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1054
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
950
302.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1068
8.32 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1209
14.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1398
1.75 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1223
7574.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1460
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1277
9.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
903
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2284
112.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2004
27.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1569
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1011
9.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1248
39.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
977
37.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 2453 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2681 | |
| Integer Score | 2265 | |
| Floating Point Score | 2822 | |
|
AES-XTS
|
2681
4.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3217
16.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3295
155.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1532
4.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2464
2.89 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2564
803.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2530
137.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1870
596.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1376
10.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2348
27.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3377
4.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3199
19817.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2106
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2777
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2512
61.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4273
209.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4626
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3890
3.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2112
18.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2249
71.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1557
60.2 images/sec |