| User | angelmonix |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 09:25:48 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 2720 |
| Motherboard | Dell Inc. 05R2TK |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4770S |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.09 GHz |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 797 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 861 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1199 | |
| Integer Score | 774 | |
| Floating Point Score | 994 | |
|
AES-XTS
|
1199
2.04 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
835
4.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
900
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
621
1.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
744
874.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
758
237.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
796
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
758
241.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
821
6.40 Klines/sec |
|
|
Camera
|
768
8.91 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
831
1.04 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
933
5781.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
757
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
830
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
926
22.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1408
69.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1864
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1077
864.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
843
7.56 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1003
32.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
872
33.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3516 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3719 | |
| Integer Score | 3381 | |
| Floating Point Score | 3775 | |
|
AES-XTS
|
3719
6.34 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4174
21.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4256
201.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2335
6.59 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3034
3.56 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3451
1.08 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3580
194.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3233
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
3824
29.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3000
34.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4000
5.00 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4485
27787.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3285
180.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3575
27.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3866
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5495
269.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6888
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4904
3.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3304
29.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2675
85.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1659
64.1 images/sec |