| User | Aamir176 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 09:24:19 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H61M-DS2 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3550 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3691 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 817 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 913 | |
| Integer Score | 786 | |
| Floating Point Score | 869 | |
|
AES-XTS
|
913
1.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
920
4.66 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
890
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
824
2.32 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
691
811.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
721
226.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
779
42.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
784
249.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
735
5.73 Klines/sec |
|
|
Camera
|
762
8.83 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
855
1.07 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
840
5201.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
756
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
790
6.08 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
819
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1422
69.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1467
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
940
754.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
574
5.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
896
28.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
606
23.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2770 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3372 | |
| Integer Score | 2649 | |
| Floating Point Score | 2933 | |
|
AES-XTS
|
3372
5.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2923
14.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3296
155.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1949
5.50 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2500
2.94 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2637
826.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2746
149.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2565
817.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2692
21.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2736
31.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2982
3.73 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3081
19091.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3016
165.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2973
22.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2978
73.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4358
213.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5290
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3709
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2115
18.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2054
65.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1519
58.7 images/sec |