| User | zacfry |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 08:35:31 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Ubuntu 21.10 |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D36 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO Z690-P DDR4 (MS-7D36) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 6.90 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 31.15 GB |
| Single-Core Score | 2169 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5377 | |
| Integer Score | 1868 | |
| Floating Point Score | 2286 | |
|
AES-XTS
|
5377
9.17 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1657
8.38 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1933
91.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1657
4.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2170
2.55 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1885
590.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1899
103.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1919
611.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1928
15.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1817
21.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2072
2.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2024
12541.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1915
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2238
17.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1666
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4095
200.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4209
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2938
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1943
17.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1868
59.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1618
62.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 12327 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8073 | |
| Integer Score | 11892 | |
| Floating Point Score | 13977 | |
|
AES-XTS
|
8073
13.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
11516
58.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15169
717.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5234
14.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15282
17.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16106
5.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13384
726.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8034
2.50 MB/sec |
|
|
Clang
|
15783
123.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
12452
144.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
13678
17.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
17181
106445.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
14299
786.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
17998
138.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11826
291.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
20856
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28260
385.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
24757
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13977
125.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6498
207.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4195
162.1 images/sec |