| User | ProDoorknob |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 08:28:30 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Laptop 16-e0xxx |
| Motherboard | HP 88EC |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 4228 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1322 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2626 | |
| Integer Score | 1147 | |
| Floating Point Score | 1483 | |
|
AES-XTS
|
2626
4.48 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1267
6.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1416
67.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
867
2.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1145
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1175
368.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1184
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1005
320.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1227
9.56 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1122
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1346
1.68 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1395
8642.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1257
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1440
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1255
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2456
120.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2657
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1749
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1205
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1309
41.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
993
38.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 5434 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2700 | |
| Integer Score | 5125 | |
| Floating Point Score | 6560 | |
|
AES-XTS
|
2700
4.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6921
35.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8620
407.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1669
4.71 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6880
8.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7348
2.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5186
281.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2492
793.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
7884
61.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4756
55.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9354
11.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11010
68211.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7233
397.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9022
69.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4862
119.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8046
394.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10709
145.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11199
8.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6258
56.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3865
123.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1270
49.1 images/sec |