| User | TristanX76 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 07:54:49 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 2000 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2185 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5634 | |
| Integer Score | 1885 | |
| Floating Point Score | 2260 | |
|
AES-XTS
|
5634
9.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1765
8.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2120
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1786
5.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1910
2.24 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1816
568.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1911
103.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2020
643.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1864
14.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1802
20.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2101
2.63 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1988
12318.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1996
109.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2187
16.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1823
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3792
186.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3670
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2791
2.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1718
15.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1955
62.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1808
69.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 18137 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11645 | |
| Integer Score | 17868 | |
| Floating Point Score | 19802 | |
|
AES-XTS
|
11645
19.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
18078
91.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
24936
1.18 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
7129
20.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
23166
27.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
23725
7.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
20820
1.13 Gpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
12234
3.81 MB/sec |
|
|
Clang
|
23846
185.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
17308
200.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
18793
23.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
25780
159720.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
22111
1.22 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
26036
200.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16724
412.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
28497
1.40 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
36444
496.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
34192
27.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19058
170.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
9462
302.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
6147
237.5 images/sec |