| User | jdyankee5 |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 04:51:23 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING Z690-PLUS WIFI D4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.69 GHz |
| Maximum Frequency | 4886 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1774 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3869 | |
| Integer Score | 1566 | |
| Floating Point Score | 1875 | |
|
AES-XTS
|
3869
6.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1419
7.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1822
86.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1472
4.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1504
1.77 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1577
494.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1655
89.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1582
503.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1574
12.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1521
17.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1694
2.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1767
10948.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1555
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1900
14.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1545
38.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3093
151.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3187
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2340
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1501
13.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1615
51.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1316
50.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 11781 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7290 | |
| Integer Score | 11587 | |
| Floating Point Score | 12949 | |
|
AES-XTS
|
7290
12.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10945
55.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15966
755.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5086
14.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13554
15.9 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14331
4.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
13600
738.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
9224
2.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
14688
114.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11832
137.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12159
15.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16554
102560.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13117
721.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15371
118.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11664
287.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18025
884.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
25767
351.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22289
17.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12755
114.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6049
193.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4538
175.3 images/sec |