| User | viper3k |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 04:35:01 +0000 |
| Views | 10 |
| Notes | A10-6800k |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO |
| Motherboard | LENOVO Annapurna CRB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD A10-6800K |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 4.09 GHz |
| Maximum Frequency | 4391 MHz |
| Package | Socket FM2 (904) |
| Codename | Richland |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 16.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR3 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 562 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 901 | |
| Integer Score | 572 | |
| Floating Point Score | 484 | |
|
AES-XTS
|
901
1.54 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
640
3.24 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
731
34.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
547
1.54 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
549
645.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
584
182.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
577
31.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
471
150.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
561
4.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
523
6.07 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
341
426.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
479
2969.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
299
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
517
3.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
417
10.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
998
49.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1063
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
595
477.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
391
3.51 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
448
14.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
290
11.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 1491 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1942 | |
| Integer Score | 1459 | |
| Floating Point Score | 1484 | |
|
AES-XTS
|
1942
3.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1955
9.89 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1845
87.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1186
3.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1256
1.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1441
451.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1596
86.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1164
370.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1453
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1430
16.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1043
1.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1607
9956.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1357
74.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1752
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1385
34.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2572
126.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3121
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1793
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1159
10.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1219
39.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
683
26.4 images/sec |