| User | duecesz |
| Upload Date | Thu, 06 Jan 2022 02:13:45 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5800X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4775 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1684 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4029 | |
| Integer Score | 1434 | |
| Floating Point Score | 1834 | |
|
AES-XTS
|
4029
6.87 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1718
8.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1660
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1349
3.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1371
1.61 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1353
423.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1434
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1349
429.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1450
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1280
14.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1667
2.09 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1590
9853.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1929
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1628
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1469
36.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3046
149.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3129
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2010
1.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1387
12.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1592
50.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1531
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 10667 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6603 | |
| Integer Score | 10237 | |
| Floating Point Score | 12275 | |
|
AES-XTS
|
6603
11.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13044
66.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15052
712.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4778
13.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
11418
13.4 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11717
3.67 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
10516
570.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7982
2.48 MB/sec |
|
|
Clang
|
12781
99.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
9173
106.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12877
16.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16275
100833.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12601
692.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13846
106.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10718
264.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
17761
871.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
22353
304.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
19078
15.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11254
100.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
8157
260.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3497
135.1 images/sec |