| User | dstan948 |
| Upload Date | Wed, 05 Jan 2022 21:38:22 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteDesk 705 G5 SFF |
| Motherboard | HP 8617 |
| Power Plan | HP Optimized (recommended) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 PRO 3400G with Radeon Vega Graphics |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4001 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 855 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1799 | |
| Integer Score | 729 | |
| Floating Point Score | 969 | |
|
AES-XTS
|
1799
3.07 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
738
3.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1079
51.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
630
1.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
704
826.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
469
146.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
814
44.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
647
206.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
785
6.12 Klines/sec |
|
|
Camera
|
845
9.80 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
721
901.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1038
6431.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1266
69.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
755
5.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
982
24.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1442
70.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1749
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1218
977.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
833
7.46 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
674
21.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
585
22.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2953 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2583 | |
| Integer Score | 2765 | |
| Floating Point Score | 3421 | |
|
AES-XTS
|
2583
4.40 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3006
15.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5181
245.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1440
4.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2548
2.99 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2717
851.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3348
181.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1948
620.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
3047
23.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3065
35.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3096
3.87 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5124
31747.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3028
166.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4365
33.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3535
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4883
239.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7198
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5011
4.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3527
31.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1630
52.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1000
38.6 images/sec |