| User | ThibSan |
| Upload Date | Wed, 05 Jan 2022 21:26:35 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z690 HERO |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM 2900 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2088 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5465 | |
| Integer Score | 1792 | |
| Floating Point Score | 2166 | |
|
AES-XTS
|
5465
9.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1597
8.08 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1961
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1687
4.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1856
2.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1721
539.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1939
105.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1868
595.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1782
13.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1748
20.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1988
2.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1910
11834.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1945
106.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2115
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1725
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3503
171.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3559
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2679
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1754
15.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1804
57.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1733
67.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 17242 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 15900 | |
| Integer Score | 16482 | |
| Floating Point Score | 19111 | |
|
AES-XTS
|
15900
27.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15907
80.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
21382
1.01 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
9361
26.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18441
21.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18958
5.94 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
18858
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
14190
4.41 MB/sec |
|
|
Clang
|
18976
147.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
15880
184.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16952
21.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21813
135140.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
17889
983.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
20890
160.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16978
418.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
28943
1.42 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
35544
484.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
29830
24.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16917
151.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11898
380.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
8569
331.1 images/sec |