| User | ssakuh |
| Upload Date | Wed, 05 Jan 2022 21:13:01 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.1 (Build 21C52) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 2800 MT/s |
| Single-Core Score | 1244 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1659 | |
| Integer Score | 1158 | |
| Floating Point Score | 1362 | |
|
AES-XTS
|
1659
2.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1163
5.88 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1147
54.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1158
3.27 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1093
1.28 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1097
343.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1227
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1173
373.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1143
8.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1231
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1080
1.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1406
8713.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1116
61.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1204
9.27 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1152
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2264
111.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2197
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1580
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1058
9.47 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1169
37.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1314
50.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5037 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6027 | |
| Integer Score | 4752 | |
| Floating Point Score | 5490 | |
|
AES-XTS
|
6027
10.3 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5300
26.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5355
253.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3822
10.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4253
4.99 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4607
1.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5158
279.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4358
1.36 MB/sec |
|
|
Clang
|
5286
41.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4895
56.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4996
6.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7567
46880.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4794
263.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5631
43.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5435
134.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7983
391.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9086
123.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7392
5.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4781
42.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3347
107.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2869
110.8 images/sec |