| User | ssakuh |
| Upload Date | Wed, 05 Jan 2022 21:10:04 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.1 (Build 21C52) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 2800 MT/s |
| Single-Core Score | 1235 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1651 | |
| Integer Score | 1156 | |
| Floating Point Score | 1337 | |
|
AES-XTS
|
1651
2.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1116
5.65 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1129
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1166
3.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1107
1.30 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1100
344.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1231
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1168
372.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1168
9.10 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1224
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1135
1.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1405
8705.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1124
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1133
8.72 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1155
28.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1838
90.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2144
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1565
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1097
9.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1163
37.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1326
51.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4774 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5979 | |
| Integer Score | 4517 | |
| Floating Point Score | 5130 | |
|
AES-XTS
|
5979
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4941
25.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4906
232.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3708
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4173
4.90 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4733
1.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4615
250.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4345
1.35 MB/sec |
|
|
Clang
|
4878
38.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4512
52.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4699
5.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7159
44355.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4875
268.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5108
39.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5173
127.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7702
377.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7705
105.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6692
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4484
40.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3121
99.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2688
103.9 images/sec |