| User | ssakuh |
| Upload Date | Wed, 05 Jan 2022 21:07:07 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 12.1 (Build 21C52) |
| Model | Mac Pro (Late 2019) |
| Model ID | MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 MacPro7,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.00 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 2800 MT/s |
| Single-Core Score | 1080 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1243 | |
| Integer Score | 1055 | |
| Floating Point Score | 1106 | |
|
AES-XTS
|
1243
2.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
912
4.61 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1076
50.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1076
3.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1041
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
951
298.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1176
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1142
364.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
997
7.77 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1153
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
861
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1274
7894.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
347
19.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
715
5.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1118
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2193
107.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2206
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1273
1.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1081
9.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1053
33.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1422
55.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4814 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6218 | |
| Integer Score | 4401 | |
| Floating Point Score | 5474 | |
|
AES-XTS
|
6218
10.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5277
26.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4994
236.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3726
10.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3836
4.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4134
1.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4828
262.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4300
1.34 MB/sec |
|
|
Clang
|
4311
33.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4447
51.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4272
5.34 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7384
45748.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4870
267.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5695
43.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5233
129.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8064
395.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9577
130.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7694
6.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4748
42.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3511
112.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2917
112.7 images/sec |