| User | FriskyBurger |
| Upload Date | Sun, 02 Jan 2022 00:56:05 +0000 |
| Views | 16 |
| Notes | Run on battery with High Performance Power Profile |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 950XDB/951XDB/950XDY |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP950XDB-KC3US |
| Power Plan | SAMSUNG MODE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4690 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.68 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1448 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3885 | |
| Integer Score | 1285 | |
| Floating Point Score | 1395 | |
|
AES-XTS
|
3885
6.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1222
6.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1478
69.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1086
3.06 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1282
1.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1210
379.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1357
73.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1408
448.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1251
9.75 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1315
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1398
1.75 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1451
8988.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1163
63.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1447
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1153
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2366
116.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2484
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1846
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
986
8.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1016
32.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
913
35.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4458 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10601 | |
| Integer Score | 3824 | |
| Floating Point Score | 4807 | |
|
AES-XTS
|
10601
18.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3882
19.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4460
211.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3432
9.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3258
3.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3451
1.08 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4162
225.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3648
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
4388
34.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3924
45.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5095
6.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5570
34511.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3426
188.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4116
31.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4126
101.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7418
363.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8652
117.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6465
5.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3402
30.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3737
119.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3632
140.3 images/sec |