| User | Mautse |
| Upload Date | Sun, 02 Jan 2022 00:45:25 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550-PLUS |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4199 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2237 | |
| Integer Score | 1029 | |
| Floating Point Score | 1366 | |
|
AES-XTS
|
2237
3.81 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
865
4.37 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1166
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1027
2.90 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
956
1.12 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
868
271.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1056
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1055
336.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1076
8.39 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1256
14.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1393
1.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1218
7547.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1442
79.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1257
9.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1078
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1965
96.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2140
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1536
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1007
9.03 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1241
39.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1152
44.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6732 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4934 | |
| Integer Score | 6327 | |
| Floating Point Score | 7909 | |
|
AES-XTS
|
4934
8.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8309
42.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8812
416.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3428
9.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5915
6.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6658
2.09 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6962
377.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4482
1.39 MB/sec |
|
|
Clang
|
8022
62.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6566
76.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8740
10.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10028
62130.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7147
392.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8270
63.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7022
173.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12888
632.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13692
186.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11344
9.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6600
59.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5236
167.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3008
116.2 images/sec |