| User | LGard59 |
| Upload Date | Sun, 02 Jan 2022 00:41:01 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9310 |
| Motherboard | Dell Inc. 0782YH |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1195G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.89 GHz |
| Maximum Frequency | 4990 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.71 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1504 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3762 | |
| Integer Score | 1343 | |
| Floating Point Score | 1478 | |
|
AES-XTS
|
3762
6.41 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1331
6.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1637
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1044
2.94 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1276
1.50 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1364
427.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1494
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1434
456.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1286
10.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1303
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1414
1.77 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1389
8603.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1178
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1318
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1137
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2212
108.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2410
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1731
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1231
11.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1413
45.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1324
51.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 5484 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 9767 | |
| Integer Score | 5013 | |
| Floating Point Score | 5790 | |
|
AES-XTS
|
9767
16.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5429
27.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6422
303.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4095
11.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4267
5.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4747
1.49 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5499
298.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5122
1.59 MB/sec |
|
|
Clang
|
5294
41.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4635
53.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6516
8.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6573
40722.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4218
231.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5214
40.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5456
134.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8754
429.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10108
137.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7587
6.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4665
41.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3950
126.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3860
149.1 images/sec |