| User | Mautse |
| Upload Date | Sun, 02 Jan 2022 00:39:55 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550-PLUS |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4270 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1168 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1472 | |
| Integer Score | 1041 | |
| Floating Point Score | 1392 | |
|
AES-XTS
|
1472
2.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1036
5.24 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1191
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
897
2.53 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
963
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
910
285.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1059
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1078
343.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1052
8.19 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1233
14.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1356
1.70 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1216
7530.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1470
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1201
9.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1123
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2310
113.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2291
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1587
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1011
9.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1227
39.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1114
43.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 6267 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4853 | |
| Integer Score | 5816 | |
| Floating Point Score | 7479 | |
|
AES-XTS
|
4853
8.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6381
32.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9189
434.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3302
9.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5849
6.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6243
1.96 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6790
368.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4388
1.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
6021
46.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6006
69.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8146
10.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10114
62659.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6414
352.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7495
57.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6370
157.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12226
599.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13285
181.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11296
9.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6367
57.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4932
157.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2818
108.9 images/sec |