| User | Mautse |
| Upload Date | Sun, 02 Jan 2022 00:22:33 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B550-PLUS |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4299 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1265 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2266 | |
| Integer Score | 1104 | |
| Floating Point Score | 1447 | |
|
AES-XTS
|
2266
3.86 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1267
6.41 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1277
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
995
2.81 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
987
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
925
289.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1105
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1086
345.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1082
8.43 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1272
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1397
1.75 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1247
7723.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1492
82.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1320
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1179
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2427
119.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2371
32.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1587
1.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1041
9.33 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1279
40.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1185
45.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7080 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4917 | |
| Integer Score | 6771 | |
| Floating Point Score | 8111 | |
|
AES-XTS
|
4917
8.38 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9032
45.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9610
454.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3606
10.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7322
8.60 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7335
2.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7064
383.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4550
1.42 MB/sec |
|
|
Clang
|
8302
64.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6667
77.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9042
11.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10355
64152.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7308
401.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8389
64.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7117
175.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13191
647.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13980
190.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11849
9.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6730
60.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5481
175.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3034
117.2 images/sec |