| User | mnemosyne2 |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 22:35:07 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C79 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z490 GAMING EDGE WIFI (MS-7C79) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 5098 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1784 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4949 | |
| Integer Score | 1533 | |
| Floating Point Score | 1801 | |
|
AES-XTS
|
4949
8.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1533
7.75 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1752
82.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1294
3.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1501
1.76 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1474
461.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1691
91.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1576
502.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1509
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1511
17.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1677
2.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1628
10088.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1482
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1570
12.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1397
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2906
142.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2985
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2157
1.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1461
13.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1673
53.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1589
61.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 10229 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6860 | |
| Integer Score | 10196 | |
| Floating Point Score | 10861 | |
|
AES-XTS
|
6860
11.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10923
55.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15405
728.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4712
13.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10661
12.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
11176
3.50 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11459
621.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8666
2.70 MB/sec |
|
|
Clang
|
12671
98.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10016
116.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12817
16.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16068
99546.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9483
521.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12274
94.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10126
249.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14278
700.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21757
296.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
17763
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11046
99.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5152
164.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3255
125.8 images/sec |