| User | darkage |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 21:24:52 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D32 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 (MS-7D32) |
| Power Plan | Elevado desempenho |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4897 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2001 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5068 | |
| Integer Score | 1732 | |
| Floating Point Score | 2071 | |
|
AES-XTS
|
5068
8.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1603
8.11 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1901
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1680
4.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1745
2.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1641
514.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1826
99.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1825
581.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1705
13.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1683
19.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1936
2.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1798
11136.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1871
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2029
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1647
40.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3435
168.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3378
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2570
2.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1613
14.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1812
57.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1586
61.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 13108 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7282 | |
| Integer Score | 12613 | |
| Floating Point Score | 15152 | |
|
AES-XTS
|
7282
12.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
13871
70.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
19974
944.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4799
13.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
15335
18.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
16111
5.05 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
14949
811.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7398
2.30 MB/sec |
|
|
Clang
|
17034
132.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
13057
151.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
15954
20.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
20519
127123.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
16401
901.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
19847
152.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12085
297.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22304
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
28448
387.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
27567
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15302
137.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
7123
227.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3935
152.0 images/sec |