| User | mnemosyne2 |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 20:28:12 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C79 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG Z490 GAMING EDGE WIFI (MS-7C79) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11900K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 5100 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1790 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4969 | |
| Integer Score | 1536 | |
| Floating Point Score | 1812 | |
|
AES-XTS
|
4969
8.47 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1543
7.80 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1754
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1300
3.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1513
1.78 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1463
458.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1673
90.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1589
506.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1516
11.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1516
17.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1683
2.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1629
10092.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1548
85.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1591
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1411
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2869
140.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2974
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2143
1.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1462
13.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1679
53.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1617
62.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 10340 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6889 | |
| Integer Score | 10350 | |
| Floating Point Score | 10895 | |
|
AES-XTS
|
6889
11.7 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10953
55.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15415
729.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4731
13.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
10674
12.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12010
3.76 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11727
636.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
8860
2.76 MB/sec |
|
|
Clang
|
12638
98.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
10135
117.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12676
15.9 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
16080
99622.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9485
521.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
11987
92.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10191
251.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
14625
717.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
21961
299.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
18203
14.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11084
99.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5141
164.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3263
126.1 images/sec |