| User | kamfungchong |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 18:01:49 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D-P |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D-P |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1478 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3508 | |
| Integer Score | 1240 | |
| Floating Point Score | 1655 | |
|
AES-XTS
|
3508
5.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1229
6.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1542
73.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
849
2.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1240
1.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1263
395.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1329
72.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1277
406.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1335
10.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1217
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1499
1.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1431
8862.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1785
98.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1549
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1373
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2664
130.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3002
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1855
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1306
11.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1386
44.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1166
45.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 8288 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4479 | |
| Integer Score | 8183 | |
| Floating Point Score | 9150 | |
|
AES-XTS
|
4479
7.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9102
46.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12791
605.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3031
8.55 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9802
11.5 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10694
3.35 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8708
472.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6778
2.11 MB/sec |
|
|
Clang
|
10438
81.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7223
83.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10946
13.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14576
90301.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8542
469.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
13215
101.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8643
213.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11649
571.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17133
233.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14291
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8420
75.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4843
154.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2079
80.3 images/sec |