| User | Gonzo9590 |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 16:49:32 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B98 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z390-A PRO (MS-7B98) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9400F |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4099 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1199 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1080 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1419 | |
| Integer Score | 1001 | |
| Floating Point Score | 1195 | |
|
AES-XTS
|
1419
2.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1022
5.17 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1170
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
974
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
938
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
939
294.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1025
55.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
992
316.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1032
8.04 Klines/sec |
|
|
Camera
|
938
10.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1044
1.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1089
6749.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1003
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1032
7.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1014
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1853
90.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2046
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1283
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
979
8.77 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1077
34.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1161
44.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 5003 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4854 | |
| Integer Score | 4822 | |
| Floating Point Score | 5419 | |
|
AES-XTS
|
4854
8.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4791
24.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6620
313.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2754
7.77 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5005
5.88 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5110
1.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5394
292.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4220
1.31 MB/sec |
|
|
Clang
|
5573
43.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4978
57.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4972
6.22 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5999
37168.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5421
298.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5784
44.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5271
129.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7520
368.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10826
147.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7198
5.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5285
47.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3084
98.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2513
97.1 images/sec |