| User | Luxi |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 16:29:38 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Motherboard | |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4317 MHz |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 512 KB x 7 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB |
| Single-Core Score | 1144 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2172 | |
| Integer Score | 998 | |
| Floating Point Score | 1290 | |
|
AES-XTS
|
2172
3.70 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1198
6.06 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1166
55.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
870
2.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
903
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
846
265.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
847
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
975
310.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1009
7.86 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1271
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1352
1.69 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1082
6702.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1377
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1077
8.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
873
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2294
112.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1870
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1600
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
959
8.59 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1100
35.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1200
46.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 7875 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6505 | |
| Integer Score | 7431 | |
| Floating Point Score | 9066 | |
|
AES-XTS
|
6505
11.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10166
51.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10500
496.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4282
12.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7311
8.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6840
2.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8120
440.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5610
1.75 MB/sec |
|
|
Clang
|
8854
69.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7496
86.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8990
11.2 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11064
68545.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8166
448.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9576
73.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7877
194.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15265
748.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15827
215.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13942
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8022
71.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5673
181.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3620
139.9 images/sec |