| User | kamfungchong |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 14:16:52 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D-P |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550 VISION D-P |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4641 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 64.00 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1458 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3571 | |
| Integer Score | 1224 | |
| Floating Point Score | 1612 | |
|
AES-XTS
|
3571
6.09 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1350
6.83 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1499
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
809
2.28 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1204
1.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1223
383.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1316
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1212
386.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1356
10.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1184
13.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
979
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1521
9423.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1829
100.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1581
12.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1372
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2722
133.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2947
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1892
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1298
11.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1404
44.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1171
45.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 8375 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4508 | |
| Integer Score | 8230 | |
| Floating Point Score | 9332 | |
|
AES-XTS
|
4508
7.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9555
48.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12865
608.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3164
8.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9628
11.3 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9699
3.04 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8552
464.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6709
2.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
11440
89.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7266
84.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11578
14.5 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15302
94803.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8543
469.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12973
99.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8538
210.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12279
602.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17388
236.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14107
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8505
76.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5137
164.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2120
81.9 images/sec |