| User | alesp |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 13:17:30 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D20 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B560M-A PRO (MS-7D20) |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600KF |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1736 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5153 | |
| Integer Score | 1477 | |
| Floating Point Score | 1726 | |
|
AES-XTS
|
5153
8.78 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1424
7.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1684
79.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1343
3.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1438
1.69 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1415
443.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1572
85.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1537
489.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1455
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1451
16.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1613
2.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1501
9299.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1478
81.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1456
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1359
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2756
135.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2852
38.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2060
1.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1393
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1625
52.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1558
60.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 8352 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7700 | |
| Integer Score | 8189 | |
| Floating Point Score | 8814 | |
|
AES-XTS
|
7700
13.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8922
45.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11293
534.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4716
13.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7847
9.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8763
2.75 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9290
504.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7165
2.23 MB/sec |
|
|
Clang
|
9490
73.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8024
93.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9905
12.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11793
73060.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6958
382.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8782
67.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8573
211.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12629
619.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17430
237.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13406
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8233
73.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4787
153.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3506
135.5 images/sec |