| User | alesp |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 13:02:01 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D20 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B560M-A PRO (MS-7D20) |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600KF |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1599 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1728 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5023 | |
| Integer Score | 1477 | |
| Floating Point Score | 1723 | |
|
AES-XTS
|
5023
8.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1424
7.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1671
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1341
3.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1446
1.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1418
444.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1575
85.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1533
488.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1455
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1458
16.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1606
2.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1506
9330.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1470
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1468
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1355
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2740
134.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2844
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2047
1.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1395
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1625
52.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1555
60.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 8341 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7704 | |
| Integer Score | 8183 | |
| Floating Point Score | 8791 | |
|
AES-XTS
|
7704
13.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8773
44.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11275
533.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4752
13.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7835
9.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8786
2.75 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9327
506.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7255
2.26 MB/sec |
|
|
Clang
|
9481
73.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7928
91.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9839
12.3 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11547
71537.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6952
382.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8680
66.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8645
213.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12618
619.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17389
236.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13069
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8401
75.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4805
153.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3533
136.5 images/sec |