| User | ThibSan |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 10:52:53 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z690 HERO |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-12700K |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 20 Threads |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4898 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 25.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR5 SDRAM 2800 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2059 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5258 | |
| Integer Score | 1780 | |
| Floating Point Score | 2129 | |
|
AES-XTS
|
5258
8.96 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1611
8.15 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1964
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1689
4.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1788
2.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1699
532.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1894
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1891
602.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1773
13.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1738
20.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1974
2.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1880
11648.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1916
105.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2077
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1692
41.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3494
171.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3498
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2666
2.14 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1724
15.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1803
57.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1606
62.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 16902 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 14807 | |
| Integer Score | 16180 | |
| Floating Point Score | 18816 | |
|
AES-XTS
|
14807
25.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
15345
77.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
20936
990.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
8955
25.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
18421
21.6 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
18344
5.75 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
18784
1.02 Gpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
13756
4.28 MB/sec |
|
|
Clang
|
18995
148.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
15926
184.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
16509
20.7 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
21271
131779.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
18075
993.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
21013
161.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16604
409.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
28791
1.41 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
35243
480.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30038
24.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16372
146.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
11382
363.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
8322
321.6 images/sec |