| User | Karthikeyan_27 |
| Upload Date | Sat, 01 Jan 2022 07:28:56 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. Prestige 14Evo A11M |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-14C4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1185G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Maximum Frequency | 4790 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.71 GB DDR4 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4010 | |
| Integer Score | 1208 | |
| Floating Point Score | 1492 | |
|
AES-XTS
|
4010
6.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1210
6.12 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1422
67.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
847
2.39 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1131
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1129
353.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1351
73.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1262
402.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1316
10.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1311
15.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1499
1.88 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1451
8989.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1273
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1485
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1101
27.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2370
116.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2306
31.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1699
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1210
10.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1214
38.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1319
51.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 5748 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 11825 | |
| Integer Score | 5175 | |
| Floating Point Score | 5977 | |
|
AES-XTS
|
11825
20.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5247
26.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6608
312.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3685
10.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4607
5.41 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5112
1.60 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5802
314.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5120
1.59 MB/sec |
|
|
Clang
|
5739
44.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5185
60.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6145
7.69 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7132
44186.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4682
257.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5450
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5203
128.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8681
425.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10456
142.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8616
6.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5075
45.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3574
114.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4217
162.9 images/sec |