| User | pratik14 |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 20:34:12 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Nitro AN515-57 |
| Motherboard | TGL Scala_TLS |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11800H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 798 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1517 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3533 | |
| Integer Score | 1340 | |
| Floating Point Score | 1564 | |
|
AES-XTS
|
3533
6.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1384
7.00 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1531
72.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1068
3.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1339
1.57 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1321
413.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1393
75.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1398
445.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1326
10.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1350
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1582
1.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1440
8919.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1231
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1380
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1187
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2656
130.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2629
35.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1836
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1269
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1438
46.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1273
49.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 7761 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3991 | |
| Integer Score | 7721 | |
| Floating Point Score | 8476 | |
|
AES-XTS
|
3991
6.80 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10242
51.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12200
577.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2623
7.40 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
8490
9.97 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9776
3.06 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8414
456.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5676
1.77 MB/sec |
|
|
Clang
|
11556
90.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6494
75.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11544
14.4 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13566
84043.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9106
500.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10892
83.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6662
164.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11894
583.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15182
206.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
16667
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8568
76.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2988
95.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2034
78.6 images/sec |