| User | Alberto98alb |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 16:12:11 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. STRIX Z270F GAMING |
| Power Plan | Bilanciato |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.50 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1265 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1660 | |
| Integer Score | 1184 | |
| Floating Point Score | 1375 | |
|
AES-XTS
|
1660
2.83 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1188
6.01 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1382
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1167
3.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1081
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1118
350.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1200
65.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1211
385.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1172
9.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1159
13.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1220
1.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1233
7640.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1182
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1152
8.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1161
28.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2162
106.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2353
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1498
1.20 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1123
10.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1256
40.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1304
50.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 5140 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6337 | |
| Integer Score | 4937 | |
| Floating Point Score | 5380 | |
|
AES-XTS
|
6337
10.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5525
27.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6505
307.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3495
9.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4285
5.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4928
1.54 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5397
292.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4758
1.48 MB/sec |
|
|
Clang
|
5549
43.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4608
53.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5437
6.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6452
39975.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4488
246.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4911
37.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5364
132.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7809
383.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10108
137.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7020
5.64 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4834
43.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3456
110.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2845
109.9 images/sec |