| User | camsalim |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 15:41:03 +0000 |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 14 5410 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DV5HJ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-11370H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.99 GHz |
| Maximum Frequency | 4789 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 532 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1312 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3681 | |
| Integer Score | 1136 | |
| Floating Point Score | 1300 | |
|
AES-XTS
|
3681
6.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1040
5.26 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1238
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
976
2.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1095
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1100
344.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1198
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1309
417.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1171
9.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1134
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1105
1.38 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1284
7954.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1009
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1223
9.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1053
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2154
105.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2172
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1606
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1045
9.36 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1111
35.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1119
43.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3840 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5674 | |
| Integer Score | 3558 | |
| Floating Point Score | 4144 | |
|
AES-XTS
|
5674
9.67 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4396
22.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4278
202.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2354
6.64 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3395
3.99 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3737
1.17 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3646
197.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3814
1.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
3718
29.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3148
36.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5240
6.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4779
29610.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3516
193.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4185
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3557
87.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5542
271.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6656
90.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6298
5.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3077
27.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2758
88.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2398
92.6 images/sec |