| User | tim2301 |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 13:59:47 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Intel Corporation NUC8i7HVK |
| Motherboard | Intel Corporation NUC8i7HVB |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8809G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.10 GHz |
| Maximum Frequency | 4200 MHz |
| Package | Socket 2270 BGA |
| Codename | Kaby Lake-G |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1199 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 960 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1389 | |
| Integer Score | 866 | |
| Floating Point Score | 1093 | |
|
AES-XTS
|
1389
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1020
5.16 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1177
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
854
2.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
877
1.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
881
276.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
927
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
826
263.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
781
6.09 Klines/sec |
|
|
Camera
|
578
6.70 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
649
812.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1003
6211.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
922
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
930
7.16 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
885
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1723
84.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2034
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1277
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
981
8.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1037
33.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1185
45.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 4288 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5466 | |
| Integer Score | 4081 | |
| Floating Point Score | 4540 | |
|
AES-XTS
|
5466
9.32 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4820
24.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5405
255.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3199
9.02 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3573
4.20 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3964
1.24 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4511
244.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3709
1.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
4438
34.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3579
41.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4668
5.84 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5470
33885.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3581
196.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4131
31.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4649
114.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6486
318.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8634
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5749
4.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4037
36.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3025
96.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2444
94.4 images/sec |