| User | alesp |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 13:14:33 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D20 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. B560M-A PRO (MS-7D20) |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11600KF |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4900 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Rocket Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1600 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1737 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5185 | |
| Integer Score | 1477 | |
| Floating Point Score | 1726 | |
|
AES-XTS
|
5185
8.84 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1427
7.22 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1675
79.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1350
3.81 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1447
1.70 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1420
444.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1562
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1531
487.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1452
11.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1454
16.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1604
2.01 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1543
9557.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1482
81.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1463
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1348
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2755
135.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2848
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2030
1.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1395
12.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1624
51.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1547
59.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8330 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7649 | |
| Integer Score | 8160 | |
| Floating Point Score | 8811 | |
|
AES-XTS
|
7649
13.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8952
45.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11310
535.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4690
13.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7647
8.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8731
2.74 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9258
502.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7258
2.26 MB/sec |
|
|
Clang
|
9460
73.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7961
92.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
9636
12.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11730
72674.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6944
381.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8937
68.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8684
214.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12674
621.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17350
236.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13086
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8468
75.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4795
153.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3493
135.0 images/sec |