| User | amon98 |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 13:11:39 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Fedora Linux 35 (KDE Plasma) |
| Model | Quanta NL9K/NL8K |
| Motherboard | INVALID NL9K/NL8K |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-7700HQ |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 30.99 GB |
| Single-Core Score | 889 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 837 | |
| Integer Score | 819 | |
| Floating Point Score | 1049 | |
|
AES-XTS
|
837
1.43 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
567
2.87 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
801
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
796
2.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
962
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
866
271.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
901
48.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
898
286.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
871
6.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
778
9.02 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
784
980.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
991
6140.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
893
49.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
871
6.71 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
871
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1490
73.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1929
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1285
1.03 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
913
8.18 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
891
28.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1066
41.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 3637 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4789 | |
| Integer Score | 3492 | |
| Floating Point Score | 3759 | |
|
AES-XTS
|
4789
8.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3558
18.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4639
219.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2804
7.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3292
3.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3409
1.07 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3894
211.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3257
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
3814
29.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3073
35.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3644
4.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4518
27992.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3660
201.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4183
32.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4202
103.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5490
269.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7394
100.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4651
3.74 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3809
34.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1942
62.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1433
55.4 images/sec |