| User | stevember |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 12:42:02 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ProArt X570-CREATOR WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Maximum Frequency | 4574 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3077 | |
| Integer Score | 1225 | |
| Floating Point Score | 1611 | |
|
AES-XTS
|
3077
5.25 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1231
6.23 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1499
70.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
980
2.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1220
1.43 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1215
380.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1291
70.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1238
394.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1233
9.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1172
13.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1389
1.74 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1490
9233.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1773
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1491
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1362
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2415
118.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2902
39.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1818
1.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1284
11.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1238
39.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1258
48.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 8326 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5019 | |
| Integer Score | 8106 | |
| Floating Point Score | 9353 | |
|
AES-XTS
|
5019
8.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9896
50.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
12611
596.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3095
8.73 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
9097
10.7 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
10034
3.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8530
462.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6488
2.02 MB/sec |
|
|
Clang
|
10665
83.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7261
84.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
11164
14.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
14397
89197.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8358
459.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
12464
96.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8673
213.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12061
591.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17852
243.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
13788
11.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8776
78.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5574
178.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2272
87.8 images/sec |