| User | Griff7520 |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 10:09:16 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D32 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4 (MS-7D32) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4897 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1799 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1903 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4873 | |
| Integer Score | 1628 | |
| Floating Point Score | 2005 | |
|
AES-XTS
|
4873
8.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1286
6.51 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1754
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1536
4.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1689
1.98 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1620
507.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1771
96.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1760
560.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
1651
12.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1644
19.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1840
2.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1773
10986.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1833
100.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1932
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1589
39.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3279
160.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3293
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2506
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1628
14.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1698
54.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1533
59.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 11042 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6912 | |
| Integer Score | 10778 | |
| Floating Point Score | 12301 | |
|
AES-XTS
|
6912
11.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10897
55.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
15466
731.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4277
12.1 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
13816
16.2 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
14152
4.43 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12492
677.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6908
2.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
14145
110.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11410
132.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12633
15.8 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
15883
98401.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
12851
706.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15213
117.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10268
253.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
18194
892.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
23892
325.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
22185
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12061
108.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5762
184.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3615
139.7 images/sec |