| User | vergs |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 05:31:43 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. To be filled by O.E.M. |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. H61M-S2PV |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-3470 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.19 GHz |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR3 SDRAM 665 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 787 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 883 | |
| Integer Score | 757 | |
| Floating Point Score | 836 | |
|
AES-XTS
|
883
1.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
883
4.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
865
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
752
2.12 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
672
789.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
704
220.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
750
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
757
241.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
718
5.60 Klines/sec |
|
|
Camera
|
738
8.56 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
836
1.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
814
5040.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
737
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
766
5.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
789
19.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1366
67.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1406
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
911
731.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
558
5.00 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
816
26.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
578
22.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2637 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2949 | |
| Integer Score | 2540 | |
| Floating Point Score | 2796 | |
|
AES-XTS
|
2949
5.03 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2850
14.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3213
152.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1729
4.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2439
2.86 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2569
804.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2658
144.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2411
768.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
2613
20.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2648
30.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2822
3.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3051
18905.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2902
159.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2880
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2832
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4119
202.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5125
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3591
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2054
18.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1896
60.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1355
52.4 images/sec |