| User | fenderwhite |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 01:24:13 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Education (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBook9,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-9AE82516C7C6B903 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core m5-6Y54 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Maximum Frequency | 2693 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Skylake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.90 GB DDR3 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 695 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 951 | |
| Integer Score | 652 | |
| Floating Point Score | 745 | |
|
AES-XTS
|
951
1.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
587
2.97 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
779
36.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
624
1.76 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
607
713.2 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
624
195.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
680
36.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
683
217.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
679
5.29 Klines/sec |
|
|
Camera
|
623
7.23 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
554
693.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
708
4384.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
676
37.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
664
5.12 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
663
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1084
53.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1299
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
861
691.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
642
5.75 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
576
18.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
752
29.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 1418 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2146 | |
| Integer Score | 1337 | |
| Floating Point Score | 1473 | |
|
AES-XTS
|
2146
3.66 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1537
7.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1668
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1472
4.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1140
1.34 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1240
388.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1382
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1309
417.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
1393
10.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1015
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1437
1.80 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1692
10481.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1138
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1181
9.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1436
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2198
107.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2465
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1892
1.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1067
9.56 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1105
35.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1247
48.2 images/sec |