| User | rbm298 |
| Upload Date | Fri, 31 Dec 2021 00:23:20 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock H170M-ITX/DL |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium G4400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Maximum Frequency | 3300 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 820 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1244 | |
| Integer Score | 806 | |
| Floating Point Score | 779 | |
|
AES-XTS
|
1244
2.12 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
660
3.34 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
958
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
819
2.31 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
767
900.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
782
244.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
853
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
841
267.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
813
6.34 Klines/sec |
|
|
Camera
|
792
9.18 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
560
700.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
752
4659.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
727
40.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
840
6.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
830
20.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1290
63.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1342
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
979
786.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
628
5.63 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
697
22.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
405
15.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 1619 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2334 | |
| Integer Score | 1572 | |
| Floating Point Score | 1602 | |
|
AES-XTS
|
2334
3.98 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1451
7.34 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1866
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1422
4.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1547
1.82 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1535
481.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1586
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1532
488.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1663
13.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1587
18.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1292
1.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1535
9507.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1592
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1671
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1667
41.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2475
121.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3169
43.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2294
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1239
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1235
39.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
739
28.6 images/sec |