| User | lorenzodpri |
| Upload Date | Thu, 30 Dec 2021 21:28:12 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | MSI MS-7A70 |
| Motherboard | MSI B250M BAZOOKA (MS-7A70) |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7500 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Maximum Frequency | 3800 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1199 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 984 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1342 | |
| Integer Score | 909 | |
| Floating Point Score | 1087 | |
|
AES-XTS
|
1342
2.29 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
881
4.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1106
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
791
2.23 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
750
880.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
891
279.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
969
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
959
305.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
955
7.44 Klines/sec |
|
|
Camera
|
925
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
906
1.13 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1006
6232.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
970
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
948
7.30 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
937
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1680
82.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1893
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1236
992.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
910
8.15 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
942
30.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
948
36.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 3009 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2635 | |
| Integer Score | 2941 | |
| Floating Point Score | 3218 | |
|
AES-XTS
|
2635
4.49 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2967
15.0 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4060
192.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1448
4.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3090
3.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3270
1.02 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3271
177.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2626
836.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
3445
26.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3160
36.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3181
3.98 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3590
22240.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3388
186.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3528
27.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3046
75.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4509
221.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6572
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4480
3.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3220
28.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1678
53.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1283
49.6 images/sec |